• Wpisów: 141
  • Średnio co: 17 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 20:32
  • Licznik odwiedzin: 30 298 / 2437 dni
 
kocham-zakupy
 
Z racji tego, ze z czasem u mnie krucho ostatnio niektóre filmy obejrzałam dopiero w tym roku :) Może ktoś je już widział a jak nie to polecam. P.S. Jedna nowość tez się znalazła :)

1. W sieci kłamstw

1004912_130351420468821_269800461_n.jpg


Dwaj główni bohaterowie w których wcielają się Russella Crowe'a i Leonardo DiCaprio walczą z terroryzmem i choć ze sobą współpracują, to jednak każdy z nich robi to na swój sposób. Postawa DiCaprio w roli Rogera Ferrisa odzwierciedla ideały typowe dla młodego pokolenia, skontrastowane ze sposobem pracy Eda Hoffmana, dla którego wygodna pozycja tysiące kilometrów od miejsca faktycznych wydarzeń daje gwarancję bezpieczeństwa, co jednak nie przeszkadza w wydawaniu rozkazów co do prowadzenia akcji, często sprzecznych z kodeksem honorowym, tak ważnym, swoją drogą, dla młodego agenta. Ferris natomiast znajduje się w samym centrum wydarzeń, w Jordanii, gdzie jego zadaniem jest zdobycie szczegółowych informacji o najniebezpieczniejszej grupie terrorystycznej, którą dowodzi Al-Salima. I choć, jak mówi Hoffman: W tej wojnie nie ma niewinnych... Ridley Scott po raz kolejny dostarcza widzowi fantastycznego widowiska, pełnego efektownych scen, napięcia, dynamicznych obrazów i wrażeń na najwyższym poziomie. Pod tym względem zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających wyjadaczy kina akcji. Wszystko to wygląda bardzo realistycznie.


2. Zielona mila

1391803_409514105841493_557080016_n.jpg


Rok 1935. Paul Edgecombe (Tom Hanks) jest jednym ze strażników bloku śmierci w więzieniu Cold Mountain. Do jego obowiązków należy odprowadzanie skazańców do celi śmierci długim korytarzem, wyłożonym zieloną wykładziną, zwaną "Zieloną milą". Pewnego dnia do więzienia przybywa olbrzymi czarnoskóry skazaniec, John Coffey (Michael Clarke Duncan). Ma oczekiwać na karę śmierci za zamordowanie dwóch białych dziewczynek. Jego wizyta na zawsze zmieni życie Paula i pozostałych pracowników więzienia.

3.Jeniec: Jak daleko nogi poniosą

1473036_243661075797015_388357416_n.jpg


Niemiecki żołnierz Klemens Forell zostaje skazany przez radziecki sąd wojenny i wywieziony do obozu pracy na dalekiej Syberii. Nie mogąc znieść morderczej pracy i barbarzyńskiego traktowania, postanawia uciec, nie bacząc na bezlitosny klimat i wszechobecność ciemiężyciela. Przy obecnej dominacji kina amerykańskiego niemiecki dramat wojenny jest prawdziwą odmianą i wydarzeniem, którego nie wolno przegapić.


4.Infiltracja

1392026_178945032298043_728493765_n.jpg


Colin Sullivan (Matt Damon) dorastał w rozbitej rodzinie, wychowywała go babcia. Chłopaka pod swoje skrzydła wziął Frank Costello (Jack Nicholson), trzęsący całą nielegalną działalnością w dzielnicy. Frank wykorzystuje nieposkromioną ambicję Colina, który jako dorosły mężczyzna kończy szkołę policyjną i zostaje wtyką gangstera w policji. Odbierając pierwszy przydział mija się w drzwiach z Billym Costiganem (Leonardo DiCaprio), również świeżo upieczonym absolwentem szkoły policyjnej.
Costigan nie miał łatwego życia. Małżeństwo rodziców rozpadło się i Billy wciąż rozdarty był między ciężko pracującym ojcem, a opływającą w luksusy matką i jej żyjącą z ciemnych sprawek rodziną. Costigan po śmierci rodziców chce zerwać z przeszłością i wstępuje do policji. Traktowany nieufnie przez zwierzchników, dostaje propozycję nie do odrzucenia. Ma przeniknąć do przestępczych struktur i przyczynić się do ujęcia Franka Costello. Rozpoczyna się niebezpieczna, podwójna gra.
Choć Sullivan wprowadza się do eleganckiego mieszkania, a jego życie jest coraz bardziej odległe od mrocznych zaułków i zadymionych barów, pozostaje w gruncie rzeczy w okowach przeszłości. Tymczasem Costigan, chcąc zerwać z przeszłością, musi niejako rzucić się w jej objęcia. Bardzo zręcznie wygrano te dwa równoległe wątki. Umiejętne przeplatanie ich ze sobą sprawia, że niejako między scenami pojawia się ironiczny komentarz.

5.Opór

1453482_592616657458620_1072001313_n.jpg


Film inspirowany jest prawdziwą historią braci Bielskich, którzy na Kresach Wschodnich zorganizowali żydowską partyzantkę skutecznie walczącą z nazistami. Dzięki nim setki Żydów z terenów dzisiejszej Białorusi i Litwy przeżyło okrutny czas Szoa. Bohaterowie są jednocześnie wojownikami i ofiarami. Co więcej dodać. Ten film trzeba po prostu obejrzeć.

6. Wilk z Wall Street

994089_718404804845489_280372747_n.jpg


Kolejny film na autentycznych wydarzeniach(TAKIE LUBIĘ) :)
Kariera Wilka z Wall Street rozpoczęła się pod koniec lat 80. Początki nie były łatwe. Dzień po tym, jak bohaterowi udało się zdać egzamin na maklera, załamała się giełda, a przedsiębiorstwo, w którym pracował, poszło do piachu. Belfort zdobył wówczas zatrudnienie w podrzędnej firmie handlującej akcjami śmieciowych spółek. Szybko odkrył, że przy odrobinie kreatywności (czytaj: ściemnianiu klientom, ile wlezie) może na tym zbić miliony. Jak pomyślał, tak zrobił. Z czasem skromne mieszkanko wymienił na luksusowy dom, niewygodne siedzenie w publicznym autobusie na ferrari, a żonę-fryzjerkę na żonę-modelkę. Choć "Forbes" nazwał Belforta pazernym krętaczem, w kolejce po etat u niego ustawiały się długie rzędy petentów. Do historii przeszły huczne służbowe imprezy – wciągnięta podczas nich kokaina starczyłaby do ulepienia dużego bałwana, a legion bawiących się prostytutek mógłby zawstydzić nawet posiadającego harem szejka. Życie w tej luksusowej bańce rozpusty nie mogło jednak trwać w nieskończoność. Jak to ujął ojciec bohatera: Wcześniej czy później będziesz wreszcie musiał wypić piwo, które nawarzyłeś.


Po obejrzeniu, któregoś z filmu z Leonadro DiCaprio stwierdzam, ze jest jednym z moich ulubionych aktorów :)

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego